Польща призупиняє малий прикордонний рух із Україною

Польща призупиняє малий прикордонний рух із Україною

Із 4 липня Республіка Польща призупиняє малий прикордонний рух із Україною. Про це інформує прес-центр Держприкордонслужби України.

«Відповідно до дипломатичної ноти Міністерства закордонних справ Республіки Польща з 04 липня 2016 року буде призупинено малий прикордонний рух між Україною та Польщею в частині, що стосується в’їзду та перебування на території Польщі мешканців прикордонних районів України, у яких є дозволи, видані відповідними органами Республіки Польща», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що польська сторона призупиняє застосування статті 3 пункту 1 Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про правила місцевого прикордонного руху (затверджено Постановою КМУ N139 (139-2009-п) від 25.02.2009).

«Відповідно до цього, в ніч з 03 на 04 липня 2016 року з 01:00 за київським часом громадяни України, які перетинали кордон з Польщею за спеціальними дозволами в рамках малого прикордонного руху, зможуть перетнути кордон тільки на загальних підставах та документах визначених польською стороною (паспортні документи та віза)», – зазначає він.

«Просимо врахувати дану інформацію перед плануванням поїздок за кордон зазначеній категорії громадян», – сказано в тексті.

Також зазначимо, що Польща тимчасово відновить прикордонний контроль із сусідніми країнами ЄС з 4 липня по 2 серпня. Таку пропозицію подало МВС Польщі на затвердження уряду у зв’язку із проведенням саміту НАТО у Варшаві та Всесвітніх днів молоді. Контроль буде здійснюватися на внутрішніх кордонах з Німеччиною, Словаччиною, Чехією та Литвою, а також у портах і аеропортах. В пояснювальній записці проекту рішення відзначається, що прикордонний контроль необхідний, щоб “запобігти в’їзду в Польщу осіб, які можуть порушити громадський порядок або іншим способом представляти загрозу для безпеки”.

Як повідомлялося, 25 червня 2015 року польський Сейм проголосував за внесення змін до закону про місцевий прикордонний рух з Україною, який передбачає розширення зони руху на кілька населених пунктів і введення деяких спрощень для українців.

Нагадаємо, місцевий прикордонний рух між Україною і Польщею функціонує з 2009 року. На сьогодні в рамках руху Польща видала громадянам України 300 тисяч дозволів на перетин кордону.

За даними Головного управління статистики Польщі, в 2014 році кількість перетинів кордону українцями в рамках місцевого прикордонного руху порівняно з попереднім роком зросла на 20,4%. У 2013 році українці, які перетнули кордон в рамках дії руху, витратили в Польщі 2,3 млрд злотих (майже 640 млн дол.), а в 2014 році, за попередніми підрахунками, ця сума зросла до 2,8 млрд злотих (понад 770 млн дол.).